SharePoint Online’da Smart Filters Özelliği

154

SharePoint Online için SmartFilters, yeni bir Office 365 özelliğidir. First Release olarak sunulan bu özellik, First Release güncelleştirmelerine açık olan Office 365 tenant’larında kullanıma açılmıştır ve yakın zamanda panellerine yansımış ya da yansıyacaktır. Ocak 2017’de genel kullanıma açılacak olan bu özellik sayesinde SharePoint Online’daki liste veya kitaplıktaki öğelere erişim hızlı ve kolay olacaktır.

Smart Filters, kullanıcıların bir seferde birden çok filtreyi kolayca ayarlamalarına izin vererek, listelerdeki ve belge kitaplıklarındaki sütun filtreleme iş akışlarını artıracaktır. Bu özelliğe erişmek için kullanıcı, bir listenin veya kitaplığın sağ üst tarafındaki filtre simgesini seçebilir ve Smart Filters panelini açabilir. Smart Filters bölmesini açmak için liste veya kitaplığın sağ üst tarafındaki filtre simgesini tıklanır Ekranda görünen filtreler sayfasında görüntülenen içerikleri yer almaktadır.

 

SmartFilters

 https://support.office.com/en-us/article/Use-smart-filters-to-find-your-file-or-list-item-293561ed-fb2e-4fb2-9a9f-8a21e299e323?ui=en-US&rs=en-US&ad=US

 

 

Belge kitaplıkları için varsayılan 3 filtre bulunmaktadır: Modified, People ve Type. Liste son dosyaları görüntüleyecek şekilde daraltılabilir. Aynı zamanda bir ya da birden fazla kişi tarafından düzenlenen dosyalara göre görünüm filtrelenebilir. İstenilirse görünüm bir ya da biden fazla dosya tipinin görüntüleneceği şekilde düzenlenebilir örneğin sadece Word ve Powerpoint dosyaların görüntülenmesi sağlanabilir.

Listeyi veya kitaplığa filtre uyguladıktan ve başlanılan yere geri dönülmek istenildiğinde, Smart Filters bölmesinin sağ üst köşesindeki filtre temizle simgesi tıklanmalıdır.

Smart Filters, sütun başlıklarına ve görünümlerine zaten aşina olunan SharePoint özellikleri ile birlikte çalışır. Bir sütun üstbilgisi menüsünden bir filtre seçildiğinde, Smart Filters bölümünde görüntülenir ve tersine aynı şekilde çalışır.

 

Samrt Filters

 

Referans: https://support.office.com/en-us/article/Use-smart-filters-to-find-your-file-or-list-item-293561ed-fb2e-4fb2-9a9f-8a21e299e323

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin