Small ve MidSize Firmalar ve Office 2016

119

Office 2016 adını duyurdu. Artık office uygulamalarının getirdiği yeniliklerle beraber en günceli olan Office 2016 olarak kullanılabilir durumdadır. Bunu ilk deneyimleyen kullanıcılar ise Office 365 kullanıcıları olmuştur. Büyük ölçekli firmalarda deployementlar hızlı şekilde gerçekleşirken küçük ve orta ölçekli firmalarda bu işlemler gerek alt yapıları gereği gerekse de son kullanıcı tarafındaki aksiyonlar anlamında daha farklı ilerlemek durumunda kalabilir. Bu gerek işlem küçük ölçekli ve orta ölçekli firmalarda deployement yapan bir ürün olmadığı durumlarda günlük operasyonel işlem anlamına da gelmektedir.

Office 2016 Office 365 kullanıcıları için release bir durumda olmak ile beraber bunun yönetim ve deploy edilme sürecinde de yeni modele sahiptir. Bu model öncelikli olarak kurumsal ölçekli firmalar için tasarlanmış olup 4 aylık güncelleştirmelerin azaltıldığı bir modeldir. Office 365 Business Premium gibi SMB kanalındaki firmaların kullandığı ürünlerde ise aylık güncelleştirmeler devam etmektedir.

Yakın zamanda kullanıcılar Office 2016 ile ilgili anons eden mailler alacak olup, kullanıcılara iki seçenek sunacaktır:

  • Uygun olduğu zaman kullanıcıların güncelleştirme yapabilecekleri ve bununda Office 365 Admin Center’dan manuel download edilmesi ile yapılabileceği yönünde olacaktır. Office 365 portallarından Office 2016 masaüstü uygulamaları indirebilir bir durumda olacaktır.
  • Yakın zaman içerisinde Microsoft otomatik upgrade işlemini zamanlamayı planlamaktadır. Böylelikle güncel sürümler kullanılabilecektir.

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin