Verimlilik Puanı – Part III

114

 

Kişi Deneyimleri

Toplantılar

Günümüz koşullarında çevrimiçi toplantılar günlük iş hayatının vazgeçilmez parçasıdır. Toplantılar kullanıcıların fikir alışverişi yaptıkları, planladıkları, sorunları çözdükleri platformdur. Toplantılar sayesinde iş verimliliği artarken yapılacak işlerde de zaman tasarrufu sağlanır. Bu noktada Microsoft Teams kullanıcılara uçtan uca çevrimiçi toplantı deneyimi yaşayacakları platform sunar. Verimlilik Puanı’nda yer alan “Toplantılar” bölümünde ise kullanıcıların toplantı deneyimleri ile ilgili analizler yer alır. Toplantı öngörülerini hesaplamak için kullanıcıların Microsoft Teams lisansına sahip olması gerekir.

 

“Kuruluşunuzdaki toplantıların %33 oranındaki bölümü toplantılarla ilgili bir veya daha fazla en iyi yöntem içeriyor” bölümünde son 28 gün içerisinde Microsoft Teams’de gerçekleştirilen ve toplantı sırasında video veya ekran paylaşımı yapılan toplantıların analiz değerleri yer alır.

 

 

“Zaman içinde en iyi yöntemlere uygun düzenlenen ve yürütülen toplantı sayısı” grafiği ise video ve ekran paylaşımı gibi en iyi yöntemlerle çevrimiçi Teams toplantılarının sayısı ve son 180 gün içerisinde gerçekleştirilen toplam çevrimiçi Teams toplantısının sayısını gösterir. Grafik içerisindeki her bir veri son 28 gün içerisindeki etkinliklerin toplamı ile hesaplanmıştır.

 

 

“Toplantılar %33 kadarında videosu açık biri oluyordu” verilerinde ise son 28 gün içerisinde görüntü veya ekran paylaşımı özelliğinin kullanılan Microsoft Teams çevrimiçi toplantılarının yüzde değerleri yer alır.

 

 

“Kişilerin %‎Şundan az: 1%‎ oranındaki bölümü toplantılarda haftada 10 saatten fazla zaman harcıyor” grafiğinde son 28 gün içindeki saate göre toplantılardaki toplam katılımcı sayısı, görüntülü toplantıya katılanların ve ekran paylaşımlarıyla toplantıya katılanların sayısı yer alır.

 

 

“Anlık toplantı kullanan kimse yok” grafiğinde Microsoft Teams’de son 28 gün içerisinde anlık ya da zamanlanmış toplantıların saatleri ile ilgili bilgiler yer alır.

 

 

“İnsanların %‎Şundan az: 1%‎ kadarı Microsoft Teams kanallarından anlık toplantılara katılıyor” grafiğinde ise anlık birebir aramalara, anlık grup aramalarına, kanaldaki anlık toplantılara, zamanlanmış bir kerelik toplantılara ve zamanlanmış yinelenen toplantılara katılan toplantı katılımcıları ile ilgili bilgiler yer alır.

 

 

“Toplantılar” bölümündeki “İlgili içeriği görüntüleyin” bölümlerinde kullanıcıların toplantı araçlarını nasıl kullanacaklarına dair bilgileri içeren videolar yer alır. Bu videoların linkleri paylaşılarak dijital dönüşüm yolculuğunda Microsoft’un toplantı teknolojileri ile ilgili kullanıcılar desteklenir.

 

 

 

 

 

https://docs.microsoft.com/en-us/microsoft-365/admin/productivity/meetings?view=o365-worldwide

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin