Verimlilik Puanı – Part IV

107

 

Kişi Deneyimleri
İçerik işbirliği

 

Dijital dönüşümün en önemli özelliklerinden biri de iş birliği içerisinde çalışmaktır. Belgeler ve dosyalarla iş birliği içerisinde çalışmak iş hayatında verimliliği de arttırmaktadır. Microsoft 365 belge ve dosyaların yönetimi konusunda kullanıcılara depolama alanı sunmasının yanı sıra, içeriklerle çevrimiçi iş birliği içerisinde çalışma imkanı sağlar. “İçerik işbirliği” kullanıcıların içeriğe erişimi, içerik oluşturması, içeriği okuması, değiştirmesi, içerik işbirliği içerisinde çalışması gibi ile ilgili temel analizleri sunar. “İçerik işbirliği” puanı için kullanıcıların OneDrive İş, SharePoint Online ve Exchange Online lisanslarına sahip olması gerekir. Buradaki veriler son 28 gün içerisinde en az bir kere bu ürünlerin aktif kullanımı ile analiz edilmeye başlanır.

 

 

“Kuruluşunuzdaki kişilerin %‎0‎ oranındaki kısmı çevrimiçi Office dosyalarıyla işbirliği yapıyor” grafiğinde kullanıcıların OneDrive ve SharePoint dosyalarına erişim durumları ve içerikler üzerinde işbirliği içerisinde çalışan kişilerin çalışma yüzdeleri yer alır.  Dosyalara erişimde okuyucular, oluşturanlar ve ortak çalışanlar ayrı kırılımlarda gösterilir. Aynı zamanda her kırılımda benzer firmaların referans noktaları da yer alır. Buradaki grafiklerde kullanıcıların son 28 gün içerisinde oluşturdukları ve okudukları çevrimiçi dosyalarla ve çevrimiçi işbirliği içerisinde çalıştıkları Office dosyaları ile ilgili analizler vardır. Bu grafikteki hesaplamalarda kullanılan dosyalar, OneDrive ve SharePoint’e kaydedilen Word, Excel, PowerPoint, OneNote veya PDF çevrimiçi dosyalarıdır.

 

 

“Zaman içindeki okuyucu, oluşturan ve ortak çalışan sayısı” grafiğinde kullanıcıların SharePoint veya OneDrive İş içerisinde saklanan Word, Excel, PowerPoint, OneNote veya PDF dosyaları gibi Office Online dosyalarının çevrimiçi olarak oluşturulması, okunması veya işbirliği içerisinde çalışılması ile ilgili analizleri içerir. Buradaki değerler yüzde olarak hesaplanmıştır. Zaman bazlı son 180 gün içinde okuyan, içerik oluşturan ve işbirliği içerisinde çalışan öngörüler yer alır. Grafikteki her veri noktası son 28 gün içerisindeki etkinliklerin toplamını yansıtır.

 

 

“Office kullanan kişilerin% ‎100‎ OneDrive veya SharePoint ‘te dosya oluşturma” analizlerinde konuma göre çevrimiçi dosya oluşturan kişi sayılarının yüzde değerleri vardır. Burada OneDrive ve SharePoint olmak üzere iki farklı kırılımda dosya oluşturan kullanıcıların sayısı yer alır.

 

 

“Ek içeren e-posta gönderen kişi yok” grafiğinde ise son 28 gün içinde e-postadan dosya paylaşan kişi sayılarının yüzde değerleri yer alır. E-postalara fiziksel dosyalar ve çevrimiçi dosyalar ekleyen ve ekleri kullanan kişilerin yüzde değerleridir.

 

 

“Kişilerin %‎20‎ oranındaki kısmı içeriği dışarıdan paylaşıyor” grafiğinde ise OneDrive ve SharePoint içerisindeki dosyaları, firma içindeki ya da dışındaki kullanıcılarla paylaşan kullanıcı sayılarının yüzde değerleri gösterilir. Böylelikle kullanıcıların dosyaları iç ya da dış kullanıcılarla ne ölçüde paylaştığı ile ilgili fikir sahibi olunur.

 

 

“0‎% 4 veya daha fazla Office dosyası üzerinde işbirliği yapın” analizlerinde ise son 28 gün içerisinde OneDrive ve SharePoint içerisinde paylaşılan dosya sayısına göre işbirliği içerisinde çalışan kullanıcı sayılarının yüzde değerleri yer alır.

 

 

“İçerik işbirliği” bölümündeki “İlgili içeriği görüntüleyin” bölümlerinde kullanıcıların içerik işbirliğini nasıl kullanabileceklerine dair bilgileri içeren videolar yer alır. Bu videoların linkleri paylaşılarak dijital dönüşüm yolculuğunda Microsoft’un içerik işbirliği ile ilgili kullanıcılar desteklenir.

 

 

 

 

 

https://docs.microsoft.com/en-us/microsoft-365/admin/productivity/content-collaboration?view=o365-worldwide

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin