OneDrive’de Kısayolları Taşıma

OneDrive’de Kısayolları Taşıma

 

Günlük iş hayatında belgelerle çalışmak, belgeleri paylaşmak, depolamak, iş birliği içerisinde kullanmak kısacası dosyaları yönetmek olmazsa olmazlardandır. Microsoft 365 içerisinde yer alan OneDrive’ın sunduğu özellikler sayesinde kullanıcılar uçtan uca belge yönetimi deneyimine sahip olur. Kullanıcılar tarafından beğeni ile kullanılan OneDrive hizmeti de diğer bulut çözümleri gibi günden güne kullanıcılara yenilikler ve iyileştirmeler sunar.

Şubat ayı içerisinde gelecek OneDrive’daki kısayolları taşıma özelliği ile artık kullanıcılar OneDrive’e ekledikleri kısayolları özel ya da paylaşılan farklı klasörlere taşıyabilecekler. Bu taşıma işlemi gerçekleştirilirken kısayola ait paylaşım izinleri değişmeyecektir. Mevcutta kısayola erişimi olmayan kişiler ise içeriğe erişemeyeceklerdir. Kullanıcılar isterlerse kısayolu yeniden adlandırabilecek ya da kaldırabilecektir. Kullanıcılar oluşturdukları kısayolları ihtiyaç anında istedikleri klasörlere rahatça taşıyabileceklerdir. Kısayolları taşımak için yapılması gereken işlem ise oldukça basittir. Mevcuttaki kısayolu sürükle bırak mantığı ile istedikleri klasöre taşıyabileceklerdir.

Kullanıcıların OneDrive’daki paylaşılan klasöre kısayol taşındığındaki deneyim aşağıdaki gibi olacaktır.

 

 

Kullanıcıların OnaDrive’daki özel bir klasöre kısayolu taşıdığındaki deneyim ise aşağıdaki gibi olacaktır.

 

 

Bu yeni gelen özellik ile ilgili gelişmeler Microsoft Yol Haritasında 82166 nolu güncelleştirme ile veya Microsoft 365 Admin Center’daki “İleti Merkezi”nde de yeni gelen bu özellikle ilgili mesajı takip edebilirsiniz.

OneDrive’da kısayol oluşturma ile ilgili bilgilere ilgili linkten erişim sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorumunuzu girin !
İsminizi girin